Zavolajte nám: +421 905 991 731
+421 901 709 061
Šarkan 304, Gbelce, Zobraziť na mape
O nás

O nás

PREDSTAVENIE

Ešte nedávno krovím zarastená, dobou zabudnutá klasicistická kúria z 19.storočia, pýšiaca sa jedinečným oplotením v Európe, ožila.

Prechádzajúc popri novozámockej dedinke Šarkan Vás upúta pohľad na architektonický skvost – unikátny múr s kruhovou baštou. Podľahnete sile zvedavosti a zrazu sa ocitnete pred jej bránou. Jedinečný kaštieľ v Šarkane bol postavený už v roku 1827 rodinou Kollerovcov. Dlhé roky však opustený chátral. Neskôr sa spoločnosť prevádzkujúca hotel pustia do kompletnej rekonštrukcie kaštieľa a jeho unikátneho plotu, ktorý je jediný v celej Európe, a dnes Vás môžeme srdečne privítať v našom rozprávkovom Hoteli Château Šarkan.

Hotel sa nachádza v privátnej záhrade, ktorá je ideálnou voľbou pre romantické svadby. Náš hotel má 14 izieb. Jedenásť je dvojposteľových, jedna jednoposteľová a dve sú junior suity s balkónom a terasou. K dispozícii máme prístelky, postieľky aj detské stoličky. V priestoroch hotela sa nachádza reštaurácia, bar, salónik, konferenčná miestnosť. Okrem výborného jedla, pripravovaného z čerstvých surovín máte na výber širokú ponuku špičkových čajov Eilles Diamond, vynikajúcu kávu a vlastné vína značky Morus Kalmay. Letné dni si môžete vychutnať v areáli hotela, pri vonkajšom grile, pri rybníku, alebo na terase. Hotelovú záhradu a okolie si istotne obľúbi každý Váš rodinný člen, vrátane štvornohých miláčikov.

Aby sme Vám čo najviac spríjemnili pobyt v našom hoteli, ponúkame Vám mnohé aktivity. V prípade záujmu Vám zapožičiame bicykle, ale aj udice k rybolovu. Široké okolie hotela je vhodné na cykloturistiku. Pokiaľ si nepriveziete svoje bicykle, radi Vám za poplatok požičiame tie naše hotelové. Máte možnosť vybrať si z rôznych veľkostí, detských cyklosedačiek, či modelov.

Pre rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených jazdcov radi zabezpečíme jazdu na koňoch. Ponúkame Vám možnosť aj individuálnych jázd pod dohľadom inštruktora vo voľnej prírode na pôvodne rakúskom plemene Hafling. Pre športovejšie založených hostí vďaka neďalekej motocrossovej trati poskytujeme možnosť zajazdiť si na štvorkolkách.

Po prechádzke prírodou pešo, na bicykli alebo v konskom sedle, Vám radi ulahodíme gurmánskym zážitkom. Grilované a údené špeciality Vám zhotovíme v záhradnej krbárni, kde máme možnosť upiecť aj domáci chlieb alebo Vašu obľúbenú pizzu.

HISTÓRIA

Príbeh Šarkanu začína Tureckou nadvládou, ktorá všetko zničila alebo spálila.

Obec Šarkan je z jednej strany obklopená malebnou rovinou, pokračujúcou jazerami a z druhej strany ju obklopujú kopce, miestami posiate krovím. Z východnej strany susedia obce Divá a Ľubá, z južnej strany je to Belá a zo západnej Svodín.

Príbeh Šarkanu začína Tureckou nadvládou, ktorá všetko zničila alebo spálila. Unikajúci tureckí vojaci cestou všetko spustošili. Väčšina obyvateľov utiekla do lesa a do hôr. Šarkan ostal úplne opustený. Až po roku 1696 sa začal opäť zaľudňovať. Vtedy sa dostali do obce Slovania. Okolo roku 1707 tu bol postavený kostol, od začiatku ho zdobil zvon, ktorý bol okolo roku 2010 ukradnutý. Viac ako storočie po vyhnaní Turkov, sa viaceré rodiny striedali v panovaní. Dňa 3.mája 1827 Imre Héya predal polovičku svojho panstva Kollerovi, ktorý vlastnil panstvá aj v Kravanoch nad Dunajom a vo Veľkých Ludinciach. Kollerovci vtedy postavili kúriu, umiestnenú na 15 akrovom pozemku s anglickými záhradami. Majetok Kollerovcov zdedil Lajos Boronkay s manželkou. Ich syn Jenő Boronkay koncom storočia prestaval kúriu ako aj kostol v neogotickom štýle.

V roku 1916 najväčšiu časť majetku Koller predal Ferencovi Lédererovi a na udržiavanie kostola nechal 20 000 korún. Ferenc Léderer sa v roku 1918 stal obeťou revolúcie. Majetok zdedila Mária Lédererová, od ktorej ho v roku 1928 odkúpili Rennerovci. V roku 1942 zdedil majetky maloletý Peter Renner. Avšak už v roku 1945 mu majetky zhabali. Kaštieľ stál opustený a dlhé roky chátral. Miestni ho poznajú pod názvami Kúria Rennerovcov či Šarkanský kaštieľ. Ešte veľkolepejší ako samotný kaštieľ je plot, ktorý sa tiahne po východnej strane. Je zdobený okrúhlymi vežami, ktoré robia vzhľad kaštieľa ešte romantickejším. V roku 2011 kúpila ruinu kaštieľa spoločnosť MORUS KALMAY VINOHRADNÍCTVO VINÁRSTVO, s.r.o., ktorá kaštieľ zrekonštruovala, zväčšila a pod názvom HOTEL CHÂTEAU ŠARKAN v roku 2014 spustila do prevádzky.

 

Rezervácia

Pošlite nám správu s upresnením požadovaného typu izby, dátumu príchodu a počtom nocí, ktoré plánujete stráviť v našom kaštieli a my Vás budeme v krátkom čase kontaktovať.